bloka

Members
  • Content count

29
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About bloka

• Birthday
  1. REVISION GÜNCELLEME 1#

Gün: 17-02-2022 Saat: 19:00 Süre: 30-90 dakika General SOS artık kullanılabilir! (Birinci kademe SOX). Diamond Box (Drop) ve Lamb (Görev Eşyası) takas edebilir/kırabilirsiniz. Diamond Box Başarı Oranı: %25 Lamba Başarı Oranı: %100: 100% Survival Challenge Başarı Oranı 50% Etkinleştirilmiş Achievement #1 (Survival: SOLO Survival'da 150 öldürme elde edebilir ve hediye kutusunu kullanabilirsiniz. 1 haftada en fazla 1 hediye). Reset Honor Ranking ve Buffs (Haftalık Reset) Green Stone Drop Rate artışı +58%. Elixir Drop Rate artışı +18% Normal Item Drop Rate artışı 26% Electus Underground öldürmeleri artık Survival League'de sayılıyor. Item Mall'a Red Stat Remover Scroll eklendi. Attack/Fellow Pet Level Up Scroll item mall'a eklendi. (1>110) (1>110) Normal uniquelerin doğması için bekleme süresi düşürüldü (artık daha sık spawn olacaklar. 90 Dakikadan 50 Dakikaya). Medusa hasarı 20% azaltıldı. Medusa Odasında Donwhang'a Portal eklendi. (dışarı ışınlama) Godsend Uniques canları 30% azaltıldı(İşlemi hızlandırmak için) Simulation Unique hasarı 20% artırıldı. Thief Job EXP artırıldı Capture the Flag ve Battle Arena zamanları 10 dakikaya değiştirildi. Wizard Mastery Düzenlemesi; Spirit Fire ve Fire Bolt Seviyesi Sv5'ten Sv1'e değiştirildi Tüm D1 ila D10 sox öğelerinin Alış/Satış fiyatı 1 altın olarak değiştirildi. Godsend Portalı (parti) 400M olarak değiştirildi Last Team Standing'de Invis yetenekleri devre dışı bırakıldı. 2 saniye boyunca herhangi bir scroll (return/reverse vb) kullandıktan sonra herhangi bir becerinin Kullanımı Engellendi Medusa Odasında Return ve Reverse engellendi. Medusa Odasında engellenen yetenekler; Body Blessing, Soul Blessing, Body Deity, Soul Deity, Healing Cycle, Mana Cycle. NITRO BOOSTER title, Nitro Booster olarak yeniden adlandırıldı. Eski Electus Menüsü Geri Eklendi (yine de yenisini kullanabilirsiniz, ikisi de mevcut) Mini haritanın altına Stall Network simgesi eklendi. Donwhang'daki Grocery'ye D10 alchemy malzemeleri eklendi. 21:00'e 1 Squid Game etkinliği daha eklendi Herhangi bir Survival Arena, öldürme başına size 1 Arena Coin kazandıracak (Max 5/Etkinlik) Electus Shop'a FGW Portalı eklendi. Forgotten World Card Koleksiyonu: FGW Bossu "Jupiter" ve Magic Pop'a kart dropları eklendi. Jupiter'e Box ve coin dropları da eklendi. Detaylar: https://bit.ly/RevisionEventsSchedule Jupiter 1*5% Card Drop Jupiter 2* 25% Card Drop Jupiter 3* 60% Card Drop Magic Pop: Çok zor (Sadece 2 Rare Talismans ) Fellow/Attack Pet Hasarı büyük ölçüde arttırıldı. Drug of Typhon'un 4 Saatlik Versiyonu Grocery NPC'sine eklendi. (İşte pay2win scroll'ları yasakladığımız için speed scroll da bloke edilmiştir. Sorunu önlemek için speed potion'un 4 saatlik veya 1 haftalık versiyonunu kullanmanız yeterli) Trade Pet Hızı azaltıldı 7m>6M Behemoth'a ekstra bir slot eklendi(11>12) Gold değerini yüksek tutmak için tüm ışınlayıcılara ücretler eklendi. Survival Arena programı yeniden düzenlendi (15:30 Partiden Solo, 19:30 Ekipten Partiye) Yeni versiyon için tıklayın: https://bit.ly/RevisionEventsSchedule HnS etkinliği 10 dakika ileri alındı (diğer etkinliklerle aynı anda gerçekleşiyordu) Bug-fix Wizard'dan otomatik saldırı silindi. (Abuse ile Mücadele) Union Chat yetki limiti düzeltildi(24) Draco görüntüsü item mall'da düzeltildi. CTF Arena zamanlayıcısı düzeltildi. Battle Arena zamanlayıcısı düzeltildi. CTF ve Battle Arena'yı kazanmak için EP ve HP Bildirimi etkinleştirildi. Tüm Ice Trophy, Arena Coin olarak değiştirildi. Battle Arena, kayıttan 10 dakika sonra başlayacak (kayıt bittikten sonra fazladan 5 dakika beklemeyeceksiniz). 6. başarı için görsel hata (Gösterilen /100, gerçek /150 kullanmak için) Dark Soul ismi düzeltildi. Fat Stone Boi[STR] ismi düzeltildi. Bolt, Blacksmith Donwhang'da EU bölümüne taşındı. D10 öğelerindeki otomatik ekipmandan gelen Full Blue düzeltildi (şimdi herkeste %50 blue var) Uniquelerden parti üyelerine Honor Verilmesi düzeltildi. Red Ground alanında partiden ayrılamama sorunu düzeltildi. Shadow Spirit'in Solo Godsend'den Platinum Box düşürmemesi düzeltildi. Normal Eşyalar Modeli, Transmog NPC'de çalışmıyordu.(Transmog: Eşyalarınızın derecesini/parıltısını görsel olarak değiştirmenize izin veren NPC) Stall Network Crash düzeltildi. Guild Amblem düzeltildi. EP penceresindeki gold limiti görsel hatası düzeltildi. Topluluğa Geri Vermek Büyük açılıştan önce belirtildiği gibi, topluluğumuzu Electus Online'daki ilerlemeleri için ödüllendiriyoruz. Haftalık Ödüller Job Kill Rank 1: Superrail kazandı Hyperx Cloud 2 Gaming Headset Unique Kill Rank 1: BoGyStyleZ kazandı Hyperx Cloud 2 Gaming Headset Aylık Ödüller Battle Royale: 11 Mart'ta en çok BR galibiyetine sahip oyuncu 144 Hz Oyun Monitörü alacak. Büyük ödül Fortress War Event Series'in kazanan guild 10.000 $ nakit alacak. Daha fazla bilgi: GRAND PRIZE $10,000 Temel Bilgiler Achievement #4 (Haftalık jobbing - 600 EP), ilerlemeyi kaybetmemek, başarıyı tamamlamak ve hediyeyi Perşembe 18:00'den önce kullanmak için her hafta haftalık bakımda sıfırlanır. (Hatırlatma: Bu achievement'ı tamamlayabilir ve Diamond Box'ı haftada birden fazla kullanabilirsiniz.) 27.02.2022'de ilk kale savaşı gerçekleşecek Server Dungeon ve Guild Dungeon haftalık sunucu güncellemesi #2'de teslim edilecektir. Electus Mobil Uygulamasından ÜCRETSİZ EPİN, önümüzdeki günlerde hazır olacak. iOS/Android için Electus Mobil Uygulamasını şimdi indirin. (Mağazada Electus Online'ı arayın). 3. kademe SOX (Seal of SUN, diğer adıyla EGY B) silahlarının kilidi gelecekte açıldığında, satın almak için Electus Puanlarına, Iron/Silver/Copper/Arena Coin ihtiyacınız olacak. Play2win'i temel alan ortamı korumak için, SUN öğeleri TİCARET EDİLEMEZ olacaktır. Bu nedenle, şimdiden EP+Coinleri yetiştirmeye dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. SUN satın almak için gerekli EP+Coin sayısı aşağıdaki sunucu güncellemelerinde duyurulacaktır. FGW Quest (2nd tier SOX Weapon) 3 Mart'a kadar devre dışıdır. Jupiter/Magic Pop'tan talisman toplayabilirsiniz ancak o tarihe kadar SOM silahı alamazsınız. Donation Etkinliği Şu anda donate için %10 ek bonus alacaksınız. Paketlerden normalde elde ettiğiniz Bonus Electus Cash de dahildir. Bonus Electus Cash ödülünüz, donate yaptığınızda hesabınıza anında eklenir (PayOp+EPins+Paywant) Başlangıç Periyodu: Şu an AKTİF. Bitiş Periyodu: 20/2/2022 | Pazar | 23:59 Electus Zamanı. Her hafta sonu bonus Electus Cash etkinliklerimiz var. Geçen pazar sunucudaki hata nedeniyle, donate etkinliği süresini 13 Şubat Pazar gününden 20 Şubat Pazar gününe kadar uzattık.
  2. Electus Online'a kayıt olarak aşağıda yer alan tüm kuralları kabul etmiş bulunuyorsunuz. Herhangi bir kurala uymadığınız taktirde aşağıda yer alan cezalandırmalar uygulanabilir. - Geçiçi olarak hesabınızın kapanması - Kalıcı olarak hesabınızın kapanması - Kalıcı IP & PC block - Kalıcı olarak IP & PC'niz ile bağlantılı tüm hesapların kapatılması - Karakter adınıza kalıcı olarak block IP ve HWID (PC) yasaklamalar sadece oynadığınız server için değil, gelecekteki Electus sunucularında da geçerli olacaktır. 1. Irkçılık Herhangi bir ırkı aşağılamak kesinlike yasaktır. Bu kural sadece Global Chat için geçerlidir. Eğer birisi sizi özel konuşmadan rahatsız ediyorsa basitçe engelleyebilirsiniz. -İlk Vukuat: Ban süresi Admin kararı ile verilecektir. 2. Dinler & İnanışlar Dinler ve inançlar ile alakalı globalden gönderilen tüm mesajlar yasaktır. Dinler ve inanışlar kişisel konulardır ve herkese açık konulardan uzak tutulmalıdır. Bu kural sadece Global Chat için geçerlidir. Eğer birisi sizi özel mesaj yoluyla rahatsız ediyorsa basitçe engelleyebilirsiniz. -İlk Vukuat: Ban süresi Admin kararı ile verilecektir. 3. Silk-İtem Satmak Silk ve İtem satışları kesinlikle yasaktır. Bu kurala aynı zamanda başka serverlerdeki item alışverişi ve takaslar da dahildir. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapatılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 4. Bugları suistimal etmek Herhangi bir bugu, ne amaçla olursa olsun suistimal etmek kesinlikle yasaktır. - İlk Vukuat: Ban süresi Admin kararı ile verilecektir. 5. Reklamlar Başka bir serverin herhangi bir chat ortamında reklamını yapmak kesinlikle yasaktır. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapatılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 6. Virtual Machine Virtual Machine kullanmak tamamen yasaktır ve dll-bypass muamelesi görmektedir. Tüm Virtual Machine kullanacak oyuncuları tespit edecek teknik yeterliliğe sahibiz. Virtual Machine ile bağlantılı olan tüm oyuncuların yakalanıp, cezalandırılacağına emin olabilirsiniz. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapatılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 7. Dll Bypass 3. Party programlarını kullanıp bypass yapmaya çalışan tüm herkes katı bir şekilde cezalandırılacaktır. Dll ve bypass tespit edebilecek teknik yeterliliğe ve sürekli gözetimde bulunacak bir ekibe sahiniz. Aynı zamanda Dll ve bypass ile bağlantılı olan tüm hesaplar cezalandırılacaktır. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapatılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 8. Hesap Hacklemek Başka birisinin hesabını hacklemek hiçbir tolerans göstermeden ceza işlemi uygulanacak bir konudur. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapatılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 9. Yasadışı Yazılımlar Aşağıda yer alan programlar dışında kalan tüm programları kullanmak yasaktır ve ağır bir şekilde cezalandırılacaklardır! -Mbot, Sbot, Alchemy/Fuse Tool. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapaılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 10. VPN/Proxy Kullanımı VPN/Proxy kullanımı tamamen yasaklanmıştır. Eğer VPN kullanmanız gerekiyorsa bu Discord / Website Ticket üzerinden Electus Ekibi ile iletişime geçerek konuşmanız gerekiyor. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapatılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 11. Provoke edici Globallar Herhangi bir dedikodu yaymak, oyunla alakalı kesinliği bilinmeyen söylentilerde bulunmak, provoke edici globaller, Electus Ekip üyelerine yönelik aşağılayıcı ve öfke içeren mesajlara tolerans gösterilmeyecektir. İlk Vukuat: - Kalıcı olarak hesabınızın kapatılması - Kalıcı olarak IP block - Kalıcı olarak HWID (PC) block - Kalıcı olarak IP ve HWID (PC) ile alakalı olan tüm hesapların kapatılması - Kalıcı olarak karakter ismine block 12. Etkinlik Yapmak Oyun içerisinde etkinlik gerçekleştirmek yasaktır. Oyuncular oyunu bıraktıkları zaman sahip oldukları ile beraber kendi kendine etkinlik yapabiliyorlar. Bu durum sunucuya olumsuzluk yaşatacağından dolayı tamamen yasaklanmıştır. - İlk Vukuat: 3 saatlik ban - İkinci Vukuat: 3 günlük ban - Üçüncü Vukuat: 3 haftalık ban 13. Botların uygun şartlarda kullanılmaması Unique çıkış noktalarında bota bırakıp gitmek yasaktır. Bu sadece oyundaki eğlenceyi öldürür ve buna izin vermeyeceğiz. - İlk Vukuat: 1 günlük ban - İkinci Vukuat: 3 günlük ban - Üçüncü Vukuat: 1 haftalık ban 14. Kişisel Bilgilerin Paylaşımı Herhangi bir oyuncumuzun kişisel bilgilerinin global chat aracılığı ile paylaşılması kesinlikle yasaktır. Bu aynı zamanda sosyal medya linklerini, telefon numarasını, email adresinin, kişinin direkt şahsıyla ilgili tüm bilgileri içeriyor. - İlk Vukuat: 1 günlük ban - İkinci Vukuat: 3 günlük ban - Üçüncü Vukuat: 1 haftalık ban 15. Uygun olmayan Global kullanımı Global Chat aracılığıyla binlerce kişiye hitap ettiğinizi unutmayın. O yüzden ne dediğinizin farkında olmalısınız. Global chat aracılığı ile link paylaşmak sadece screenshot ve videolar ile sınırlıdır. Diğer tüm link paylaşımları cezalandırılacaktır. - İlk Vukuat: Admin kararı 16. Oyuncuları Dolandırmak Oyuncuları gold, silk veya aşağıdaki gibi sebepler ile; * Düşük gold değerinde itemi stalla koyduktan sonra, satın alma işlemi gerçekleşmeden hemen önce fiyatını yükseltmek. * Dungeon girişinde oyuncuların goldunu çalıp kaçmak * Bazı hileler ile oyunculara Exchange yoluyla kandırmak cezalandırılacaktır. - İlk Vukuat: Admin Kararı 17. Job Mod'unda Script Kullanmak Her çeşit "script" kullanmak kesinlikle yasaktır. - İlk Vukuat: Admin Kararı 18. Thief Slot'u satın alıp satmak Thief slotu satılması ve alınması yasaktır bu sizin ceza almanıza sebebiyet verebilir. - İlk Vukuat: Admin Kararı 19. Güvenli alanda buffer karakterlerin tutulması ve oyun deneyimini bozma davranışları (sadece beta aşamasında geçerlidir) Cape takılmadan buffer karakterlerin güvenli alanda tutularak suistimal edilmesi yasaktır. (PvP deneyimini bozma için de geçerlidir.) 20. Survivalde diğer oyuncuları kovalamak Survival Eventinde herhangi bir oyuncuya karşı focus olup sürekli onu kovalayıp rahatsız etmek yasaktır ve ceza ile sonuçlandırılır. Survival Arena bir eğlence modudur evet, ancak diğer oyuncuların eğlencesini mahvetmek kabul edilemez. - İlk Vukuat: Admin Kararı SORUMLULUK REDDİ Electus yöneticileri, herhangi bir yazılı, sözlü veya önceden bildirimde bulunmaksızın, düzenleme değiştirme veya bu suç listesini herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. YASAK İTİRAZLARI Yasağa itiraz etmenin tek ama TEK yolu, doğrudan Disord'dan Electus Destek Ekibi ile iletişime geçmektir. Hatalı yasaklama şikayetinizi desteklemek için lütfen ilgili bilgileri ve ekran görüntülerini ekleyin.
  3. ELECTUS BAŞLATICI ÇALIŞMAYI DURDURDU / SRO_CLIENT HAS STOPPED WORKING NASIL DÜZELTİLİR? #1: 1.ADIM: “ÇALIŞTIRI” AÇIN (Start + R) 2.ADIM: Bu komutu yazın ve onaylayın : SystemPropertiesPerformance 3.ADIM: “Veri Yürütme Engellemesine” Tıklayın (1) 4.ADIM: 2. Seçeneği seçin Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç(2) 5.ADIM: Electus klasörünü bulun ve “EKLE” kısmından Silkroad Online Launcher / sro_client.exe yi ekleyin. EĞER DEP KISMI BİLGİSAYARINIZDA BÖYLE GÖRÜNÜYORSA; Lütfen bu adımları takip edin: 1.ADIM: Başlat menüsünden “CMD” yazın ve komut penceresini bulun 2.ADIM: Komut penceresine sağ tıklayıp mutlaka bu şekilde açın : YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR 3.ADIM: Bu komudu kopyalayıp içine yapıştırın bcdedit.exe /set {current}nx AlwaysOn ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer hala DEP ayarlarında 2. Seçenek kapalı olarak duruyorsa bir önceki kod yerine bunu yazın: bcdedit.exe /set {current}nx OptIn ve bilgisayarınızı tekrar başlatın. Eğer bazı sebeplerden ötürü hala problem yaşıyorsanız satırdaki kod’u deneyin: bcdedit.exe /set {current}nx OptIn ve bilgisayarınızı tekrar başlatın. NOT: GENELLİKLE SON YAZDIĞIMIZ KOD BİLGİSAYARLARINIZDA ÇALIŞMAKTADIR LÜTFEN bcdedit.exe /set {current}nx OptIn KISMINI KULLANARAK DENEYİN ÇÖZÜM #2: Adım 1: sro_client.exe’ye sağ tıklayın Adım 2: Özellikleri açın Adım 3: Uyumluluk modu sekmesine tıklayın Adım 4: Bu programın çalışacağı uyumluluk modunu seçin Adım 5: Windows 7 seçin ve onaylayın SAKIN YAPMAYIN!: Electus başlatıcıyı ve sro_client’ın ikisini birden windows 7 uyumluluk moduna sakın getirmeyin. Bu hareketi yapmak Electus istemcisinin donmasına ve asla açılmamasına neden olabilir. ÇÖZÜM #3: - Ekran/Grafik kartınızın ve windows sürümünüzün güncel olduğundan emin olun ve lütfen tekrar deneyin. ÇÖZÜM #4: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R) Adım 2: appwiz.cpl yazıp onaylayın. Adım 3 : Nvidia vision / geforce experience silin. START'A BASTIKTAN SONRA İSTEMCİ KAYBOLDU / LAUNCHER SERVER OFFLINE DIYOR ÇÖZÜM #1: Güvenlik duvarını ve anti-virüs programınızı devre dışı bırakın. Adım 1: “Çalıştır”ı başlatın. Adım 2: wf.msc yazıp “enter”a basın. Adım 3: Windows Güvenlik Duvarı Özellikleri ne tıklayıp “Güvenlik Duvarı Durumu”nu kapalı olarak ayarlayın Adım 4: Etki Alanı Profili , Özel Profil , Ortak Profil için de aynı adımları izleyip hepsini kapalı durumuna getirin. -Sorun hala devam ediyorsa lütfen Yönlendirici Güvenlik Duvarınızın kapalı olduğundan emin olun. ÇÖZÜM #2: Adım 1: sro_client.exe’ ye sağ tıklayın. Adım 2: En alttaki seçenekte “Özellikler” kısmını açın. Adım 3: “Uyumluluk” bölümüne gelin. Adım 4: Uyunluluk modundan “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu” nu seçin. Adım 5: Windows 7’ yi seçin ve onaylayın. CLIENT DIDN'T SEND HWID!! PROBLEMİ ÇÖZÜM #1: İlk olarak lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyiniz. İkinci olarak Electus’un bulunduğu klasörün Electus.dll içerdiğinden, anti-virüs veya güvenlik duvarı tarafından silinmediğinden emin olunuz. Eğer silinmişse, lütfen anti-virüs ve güvenlik duvarından klasöre dışlama ekleyip Electus.dll’yi klasöre zip’ten tekrar çıkartın. ÇÖZÜM #2: Problem hala devam ediyor çözülmemiş ise bilgisayar isminizi “İNGİLİZCE” harf ve numaralar kullanarak özel bir isim ile değiştirin, Türkçe ve Arapça harflerden uzak durunuz. Adım 1: Çalıştırı açınız (Başlat + R ) Adım 2: sysdm.cpl bu komutu kopyalayıp yapıştırın. Adım 3: Değiştir’e tıklayınız. Adım 4: Bilgisayar adını başka bir isme dönüştürün.(Rakam opsiyoneldir isterseniz kullanabilirsiniz.) Adım 5: Tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. ÇÖZÜM #3: Electus.dll'nin oyun klasörünüzde olduğundan emin olun. Silinmişse, antivirüsünüzü devre dışı bırakın ve tekrar çıkarın. Klasörünüzdeyse ve hala çalışmıyorsa, bu sürümü RAR dosyasından oyun klasörünüze çıkarın. PC LIMIT HATASI VE ÇÖZÜMÜ Bu duruma ikinci bir ağ bağdaştırıcısı (Muhtemelen Microsoft Bağdaştırıcısı) neden olabilir veya sadece mac adresinizin değiştirilmesi gerekir. ÇÖZÜM #1: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R ) Adım 2: Type ncpa.cpl and press enter Adım 3: Kullanmadığınız bütün adaptörleri buradan devre dışını bırakınız. Adım 4: Electus’a tekrar girmeyi deneyin. ÇÖZÜM #2: Adım 1 : Çalıştırı açın ( Başlat + R ) ve bu kısmı içine yazın: devmgmt.msc Adım 2: Ağ bağdaştırıcılarına tıklayın , ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayıp ÖZELLİKLER kısmını açın. Adım 3: - Gelişmiş sekmesine tıklayın ve ayarlardan Yerel Olarak Yönetilen Adres'i seçin. -Değer seçeneğini seçin ve herhangi bir 12 karakterlik hexadecimal değeri girin ve Tamam'ı tıklayın. Herhangi bir rastgele 12 karakterlik sayı yazamayacak kadar üşengeçseniz, bir tane oluşturmak için bu bağlantıyı kullanın: https://www.macvendorlookup.com/mac-address-generator Generate MACs! ‘e tıklayın ve rastgele MAC adreslerinden bir tanesini kopyalayın. SBOT LAG / YÜKSEK MS PROBLEMİ Yüksek “MS” ve gecikmenin ardındaki neden tam olarak net değil ve üzerinde çalışılmaktadir. ÇÖZÜM #1: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R ) Adım 2: appwiz.cpl yazın ve onaylayın Adım 3: Torrent ile alakalı programları silin. ÇÖZÜM #2: -Buradan malwarebytes indirin ve kurun: Malwarebytes Link -Bilgisayarınızı taratın ve tüm kötü amaçlı yazılımları temizleyin. -Bilgisayarınızı yeniden başlatın. -Giriş yapıp lag olup olmadığını kontrol edin. ÇÖZÜM #3: -Windows’un güncel ve temiz sürümünü yükleyin. Windows’u tekrar kurmak istemiyorsanız lütfen Electus Resmi Discord'dan yetkili bir kişiye ulaşın. RESET ERROR [D3DERR_INVALIDCALL] Yüklediğiniz ve bilgisayarınız ile Electus arasındaki bağlantıyı bozan bir ses yazılımından kaynaklanan bir hatadır. Hatayı çözmek için, bur soruna neden olan yazılımları kaldırmanız gerekir. Adım1: Çalıştırı açın (Başlat + R) Adım2: appwiz.cpl yazıp onaylayın Adım3: Aşağıda sıralanan programları arayın ve bunları bilgisayarınızdan güvenli bir şekilde kaldırın. -Nahimic -Steelseries audio software -Razer -Asus Sonic Suite Plugins -Razer something (audio related) -Bonjour -Other audio related programs Probleminiz çözülmediyse Electus Resmi Discord kanalından yetkili birine ulaşın. sBOT - Server is offline ERROR ve Çözümü Sbot/Giriş (Login) kısmından sırayla adımları tamamlayın. - Disable enhanced security. [Güvenlikte bulunan ilk sırayı işaretleyin] - Silkroad klasörünü tekrardan seçiniz. - sBotunuzu tekrar başlatın. sBOT ile İKİNCİL İSTEMCİ AÇILMAMA PROBLEMİ VE ÇÖZÜMÜ Adım 1: Sbotunuzu açın. Adım 2: İlk sayfada, sayfayı aşağıya kaydırarak bunu işartleyin: Run in X-Trap compatibility mode. Adım 3: Electus dosya yolunu botunuza tanımlayın. Adım 4: sBotunuz tekrardan başlatın. mBOT WIN ERROR : CREATEPROCESS (2) Bu adımları takip edelim: 1. mBot’u kapatın. 2. Anti-virüs yazılımınızı açın 3. Anti-Virüs programınızı durdurun veya mbot’un bulunduğu klasöre dışlama ekleyip mBot’u rardan tekrar çıkarınız. 4. mBot’u yönetici olarak çalıştırınız. #çözüldü --------------------------------------- Probleminiz hala çözülmediyse, buradan mBOT'u tekrar yükleyip yönetici olarak çalıştırmayı deneyin! mBOT linki güncel değil ise Discord'dan Admin e ulaşın. mBOT FAILED TO READ DATA FROM PFO / PFO'DAN DATA OKUMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ Adım 1: Oyunu bot’suz (normal başlatıcı) çalıştırınız. Adım 2: Oyuna bot’suz giriş yapınız. Adım 3: Herhangi bir yere ışınlanın, bir şehir veya scroll ile gideceğiniz yer olabilir. Adım 4: mBot’unuzu tekrar başlatın, muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır. mBOT "ERROR DURING AUTHORIZATION" SORUNU VE ÇÖZÜMÜ Sorun genellikle güvenlik duvarı veya korumanızın mBot port’larını engellemesinden kaynaklanır. Lütfen güvenlik duvarınızı ve anti-virüs programınızı kapatıp tekrar deneyin. Sorun devam etmesi durumunda mutlaka “dışlama” özelliği kullanarak tekrar deneyin. PATCHING HAS NOT FINISHED.PLEASE TRY AGAIN [ ERROR CODE(4)] SORUNU VE ÇÖZÜMÜ ÇÖZÜM #1: Adım 1: Electusun bulunduğu klasörü açıp [temppath] adlı dosyayı tamamen silin. Adım 2: Electus başlatıcıyı açıp Update(yama) yapmasına izin verin. Problem devamı durumunda mutlaka bilgisayarınızda güncelleme için yeterli alan bulunduğundan emin olun. ÇÖZÜM #2: Hala bir VPN yazılımını güncelleyemiyor indiremiyor ve kuramıyorsanız Electus istemcisini bununla güncelleyebilirsiniz. Sonrasında devre dışı bırakıp oyunu oynayabilirsiniz. VPN Link : https://windscribe.com/ DATA ERROR CYCLIC REDUNDANCY(WINRAR) SORUNU VE ÇÖZÜMÜ Adım 1: https://www.7-zip.org/ adresinden 7-zip programını indirin. Adım 2: Programı kurun. Adım 3: 7zip yardımı ile zipi klasöre çıkartın. Oyunu zip’ten çıkarmakta hala sorun yaşıyorsanız lütfen başka bir indirme bağlantısı kullanarak oyunu tekrar indirin ayrıca indirme esnasında internet bağlantınızın kopmadığından emin olun. Ayrıca indirme esnasında lütfen durdurup tekrar başlatmaktan kaçının bu işlem bazen dosyalardan bazılarının bozulmasına sebep olmaktadır. DATA ERROR CYCLIC REDUNDANCY(WINRAR) SORUNU VE ÇÖZÜMÜ Adım 1: https://www.7-zip.org/ adresinden 7-zip programını indirin. Adım 2: Programı kurun. Adım 3: 7zip yardımı ile zipi klasöre çıkartın. Oyunu zip’ten çıkarmakta hala sorun yaşıyorsanız lütfen başka bir indirme bağlantısı kullanarak oyunu tekrar indirin ayrıca indirme esnasında internet bağlantınızın kopmadığından emin olun. Ayrıca indirme esnasında lütfen durdurup tekrar başlatmaktan kaçının bu işlem bazen dosyalardan bazılarının bozulmasına sebep olmaktadır. PATCHING HAS NOT FINISHED.PLEASE TRY AGAIN [ ERROR CODE(4)] SORUNU VE ÇÖZÜMÜ ÇÖZÜM #1: Adım 1: Electusun bulunduğu klasörü açıp [temppath] adlı dosyayı tamamen silin. Adım 2: Electus başlatıcıyı açıp Update(yama) yapmasına izin verin. Problem devamı durumunda mutlaka bilgisayarınızda güncelleme için yeterli alan bulunduğundan emin olun. ÇÖZÜM #2: Hala bir VPN yazılımını güncelleyemiyor indiremiyor ve kuramıyorsanız Electus istemcisini bununla güncelleyebilirsiniz. Sonrasında devre dışı bırakıp oyunu oynayabilirsiniz. VPN Link : https://windscribe.com/ MBOT "ERROR DURING AUTHORIZATION" SORUNU VE ÇÖZÜMÜ Sorun genellikle güvenlik duvarı veya korumanızın mBot port’larını engellemesinden kaynaklanır. Lütfen güvenlik duvarınızı ve anti-virüs programınızı kapatıp tekrar deneyin. Sorun devam etmesi durumunda mutlaka “dışlama” özelliği kullanarak tekrar deneyin. BOT FAILED TO READ DATA FROM PFO / PFO'DAN DATA OKUMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ Adım 1: Oyunu bot’suz (normal başlatıcı) çalıştırınız. Adım 2: Oyuna bot’suz giriş yapınız. Adım 3: Herhangi bir yere ışınlanın, bir şehir veya scroll ile gideceğiniz yer olabilir. Adım 4: mBot’unuzu tekrar başlatın, muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır. MBOT WIN ERROR : CREATEPROCESS (2) Bu adımları takip edelim: 1. mBot’u kapatın. 2. Anti-virüs yazılımınızı açın 3. Anti-Virüs programınızı durdurun veya mbot’un bulunduğu klasöre dışlama ekleyip mBot’u rardan tekrar çıkarınız. 4. mBot’u yönetici olarak çalıştırınız. #çözüldü --------------------------------------- Probleminiz hala çözülmediyse, buradan mBOT'u tekrar yükleyip yönetici olarak çalıştırmayı deneyin! mBOT linki güncel değil ise Discord'dan Admin e ulaşın. SBOT ILE İKİNCİL İSTEMCİ AÇILMAMA PROBLEMİ VE ÇÖZÜMÜ Adım 1: Sbotunuzu açın. Adım 2: İlk sayfada, sayfayı aşağıya kaydırarak bunu işartleyin: Run in X-Trap compatibility mode. Adım 3: Electus dosya yolunu botunuza tanımlayın. Adım 4: sBotunuz tekrardan başlatın. SBOT - SERVER IS OFFLINE ERROR VE ÇÖZÜMÜ Sbot/Giriş (Login) kısmından sırayla adımları tamamlayın. - Disable enhanced security. [Güvenlikte bulunan ilk sırayı işaretleyin] - Silkroad klasörünü tekrardan seçiniz. - sBotunuzu tekrar başlatın. RESET ERROR [D3DERR_INVALIDCALL] Yüklediğiniz ve bilgisayarınız ile Electus arasındaki bağlantıyı bozan bir ses yazılımından kaynaklanan bir hatadır. Hatayı çözmek için, bur soruna neden olan yazılımları kaldırmanız gerekir. Adım1: Çalıştırı açın (Başlat + R) Adım2: appwiz.cpl yazıp onaylayın Adım3: Aşağıda sıralanan programları arayın ve bunları bilgisayarınızdan güvenli bir şekilde kaldırın. -Nahimic -Steelseries audio software -Razer -Asus Sonic Suite Plugins -Razer something (audio related) -Bonjour -Other audio related programs Probleminiz çözülmediyse Electus Resmi Discord kanalından yetkili birine ulaşın. SBOT LAG / YÜKSEK MS PROBLEMİ Yüksek “MS” ve gecikmenin ardındaki neden tam olarak net değil ve üzerinde çalışılmaktadir. ÇÖZÜM #1: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R ) Adım 2: appwiz.cpl yazın ve onaylayın Adım 3: Torrent ile alakalı programları silin. ÇÖZÜM #2: -Buradan malwarebytes indirin ve kurun: Malwarebytes Link -Bilgisayarınızı taratın ve tüm kötü amaçlı yazılımları temizleyin. -Bilgisayarınızı yeniden başlatın. -Giriş yapıp lag olup olmadığını kontrol edin. ÇÖZÜM #3: -Windows’un güncel ve temiz sürümünü yükleyin. Windows’u tekrar kurmak istemiyorsanız lütfen Electus Resmi Discord'dan yetkili bir kişiye ulaşın. PC LIMIT HATASI VE ÇÖZÜMÜ Bu duruma ikinci bir ağ bağdaştırıcısı (Muhtemelen Microsoft Bağdaştırıcısı) neden olabilir veya sadece mac adresinizin değiştirilmesi gerekir. ÇÖZÜM #1: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R ) Adım 2: Type ncpa.cpl and press enter Adım 3: Kullanmadığınız bütün adaptörleri buradan devre dışını bırakınız. Adım 4: Electus’a tekrar girmeyi deneyin. ÇÖZÜM #2: Adım 1 : Çalıştırı açın ( Başlat + R ) ve bu kısmı içine yazın: devmgmt.msc Adım 2: Ağ bağdaştırıcılarına tıklayın , ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayıp ÖZELLİKLER kısmını açın. Adım 3: - Gelişmiş sekmesine tıklayın ve ayarlardan Yerel Olarak Yönetilen Adres'i seçin. -Değer seçeneğini seçin ve herhangi bir 12 karakterlik hexadecimal değeri girin ve Tamam'ı tıklayın. Herhangi bir rastgele 12 karakterlik sayı yazamayacak kadar üşengeçseniz, bir tane oluşturmak için bu bağlantıyı kullanın: https://www.macvendorlookup.com/mac-address-generator Generate MACs! ‘e tıklayın ve rastgele MAC adreslerinden bir tanesini kopyalayın. CLIENT DIDN'T SEND HWID!! PROBLEMİ ÇÖZÜM #1: İlk olarak lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyiniz. İkinci olarak Electus’un bulunduğu klasörün Electus.dll içerdiğinden, anti-virüs veya güvenlik duvarı tarafından silinmediğinden emin olunuz. Eğer silinmişse, lütfen anti-virüs ve güvenlik duvarından klasöre dışlama ekleyip Electus.dll’yi klasöre zip’ten tekrar çıkartın. ÇÖZÜM #2: Problem hala devam ediyor çözülmemiş ise bilgisayar isminizi “İNGİLİZCE” harf ve numaralar kullanarak özel bir isim ile değiştirin, Türkçe ve Arapça harflerden uzak durunuz. Adım 1: Çalıştırı açınız (Başlat + R ) Adım 2: sysdm.cpl bu komutu kopyalayıp yapıştırın. Adım 3: Değiştir’e tıklayınız. Adım 4: Bilgisayar adını başka bir isme dönüştürün.(Rakam opsiyoneldir isterseniz kullanabilirsiniz.) Adım 5: Tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. ÇÖZÜM #3: Electus.dll'nin oyun klasörünüzde olduğundan emin olun. Silinmişse, antivirüsünüzü devre dışı bırakın ve tekrar çıkarın. Klasörünüzdeyse ve hala çalışmıyorsa, bu sürümü RAR dosyasından oyun klasörünüze çıkarın. START'A BASTIKTAN SONRA İSTEMCİ KAYBOLDU / LAUNCHER SERVER OFFLINE DIYOR ÇÖZÜM #1: Güvenlik duvarını ve anti-virüs programınızı devre dışı bırakın. Adım 1: “Çalıştır”ı başlatın. Adım 2: wf.msc yazıp “enter”a basın. Adım 3: Windows Güvenlik Duvarı Özellikleri ne tıklayıp “Güvenlik Duvarı Durumu”nu kapalı olarak ayarlayın Adım 4: Etki Alanı Profili , Özel Profil , Ortak Profil için de aynı adımları izleyip hepsini kapalı durumuna getirin. -Sorun hala devam ediyorsa lütfen Yönlendirici Güvenlik Duvarınızın kapalı olduğundan emin olun. ÇÖZÜM #2: Adım 1: sro_client.exe’ ye sağ tıklayın. Adım 2: En alttaki seçenekte “Özellikler” kısmını açın. Adım 3: “Uyumluluk” bölümüne gelin. Adım 4: Uyunluluk modundan “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu” nu seçin. Adım 5: Windows 7’ yi seçin ve onaylayın.
  4. Adım 1: https://www.7-zip.org/ adresinden 7-zip programını indirin. Adım 2: Programı kurun. Adım 3: 7zip yardımı ile zipi klasöre çıkartın. Oyunu zip’ten çıkarmakta hala sorun yaşıyorsanız lütfen başka bir indirme bağlantısı kullanarak oyunu tekrar indirin ayrıca indirme esnasında internet bağlantınızın kopmadığından emin olun. Ayrıca indirme esnasında lütfen durdurup tekrar başlatmaktan kaçının bu işlem bazen dosyalardan bazılarının bozulmasına sebep olmaktadır.
  5. ÇÖZÜM #1: Adım 1: Electusun bulunduğu klasörü açıp [temppath] adlı dosyayı tamamen silin. Adım 2: Electus başlatıcıyı açıp Update(yama) yapmasına izin verin. Problem devamı durumunda mutlaka bilgisayarınızda güncelleme için yeterli alan bulunduğundan emin olun. ÇÖZÜM #2: Hala bir VPN yazılımını güncelleyemiyor indiremiyor ve kuramıyorsanız Electus istemcisini bununla güncelleyebilirsiniz. Sonrasında devre dışı bırakıp oyunu oynayabilirsiniz. VPN Link : https://windscribe.com/
  6. Sorun genellikle güvenlik duvarı veya korumanızın mBot port’larını engellemesinden kaynaklanır. Lütfen güvenlik duvarınızı ve anti-virüs programınızı kapatıp tekrar deneyin. Sorun devam etmesi durumunda mutlaka “dışlama” özelliği kullanarak tekrar deneyin.
  7. Adım 1: Oyunu bot’suz (normal başlatıcı) çalıştırınız. Adım 2: Oyuna bot’suz giriş yapınız. Adım 3: Herhangi bir yere ışınlanın, bir şehir veya scroll ile gideceğiniz yer olabilir. Adım 4: mBot’unuzu tekrar başlatın, muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır.
  8. Bu adımları takip edelim: 1. mBot’u kapatın. 2. Anti-virüs yazılımınızı açın 3. Anti-Virüs programınızı durdurun veya mbot’un bulunduğu klasöre dışlama ekleyip mBot’u rardan tekrar çıkarınız. 4. mBot’u yönetici olarak çalıştırınız. #çözüldü --------------------------------------- Probleminiz hala çözülmediyse, buradan mBOT'u tekrar yükleyip yönetici olarak çalıştırmayı deneyin! mBOT linki güncel değil ise Discord'dan Admin e ulaşın.
  9. Adım 1: Sbotunuzu açın. Adım 2: İlk sayfada, sayfayı aşağıya kaydırarak bunu işartleyin: Run in X-Trap compatibility mode. Adım 3: Electus dosya yolunu botunuza tanımlayın. Adım 4: sBotunuz tekrardan başlatın.
  10. Sbot/Giriş (Login) kısmından sırayla adımları tamamlayın. - Disable enhanced security. [Güvenlikte bulunan ilk sırayı işaretleyin] - Silkroad klasörünü tekrardan seçiniz. - sBotunuzu tekrar başlatın.
  11. Yüklediğiniz ve bilgisayarınız ile Electus arasındaki bağlantıyı bozan bir ses yazılımından kaynaklanan bir hatadır. Hatayı çözmek için, bur soruna neden olan yazılımları kaldırmanız gerekir. Adım1: Çalıştırı açın (Başlat + R) Adım2: appwiz.cpl yazıp onaylayın Adım3: Aşağıda sıralanan programları arayın ve bunları bilgisayarınızdan güvenli bir şekilde kaldırın. -Nahimic -Steelseries audio software -Razer -Asus Sonic Suite Plugins -Razer something (audio related) -Bonjour -Other audio related programs Probleminiz çözülmediyse Electus Resmi Discord kanalından yetkili birine ulaşın.
  12. SBOT LAG / YÜKSEK MS PROBLEMİ

Yüksek “MS” ve gecikmenin ardındaki neden tam olarak net değil ve üzerinde çalışılmaktadir. ÇÖZÜM #1: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R ) Adım 2: appwiz.cpl yazın ve onaylayın Adım 3: Torrent ile alakalı programları silin. ÇÖZÜM #2: -Buradan malwarebytes indirin ve kurun: Malwarebytes Link -Bilgisayarınızı taratın ve tüm kötü amaçlı yazılımları temizleyin. -Bilgisayarınızı yeniden başlatın. -Giriş yapıp lag olup olmadığını kontrol edin. ÇÖZÜM #3: -Windows’un güncel ve temiz sürümünü yükleyin. Windows’u tekrar kurmak istemiyorsanız lütfen Electus Resmi Discord'dan yetkili bir kişiye ulaşın.
  13. PC LIMIT HATASI VE ÇÖZÜMÜ

Bu duruma ikinci bir ağ bağdaştırıcısı (Muhtemelen Microsoft Bağdaştırıcısı) neden olabilir veya sadece mac adresinizin değiştirilmesi gerekir. ÇÖZÜM #1: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R ) Adım 2: Type ncpa.cpl and press enter Adım 3: Kullanmadığınız bütün adaptörleri buradan devre dışını bırakınız. Adım 4: Electus’a tekrar girmeyi deneyin. ÇÖZÜM #2: Adım 1 : Çalıştırı açın ( Başlat + R ) ve bu kısmı içine yazın: devmgmt.msc Adım 2: Ağ bağdaştırıcılarına tıklayın , ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayıp ÖZELLİKLER kısmını açın. Adım 3: - Gelişmiş sekmesine tıklayın ve ayarlardan Yerel Olarak Yönetilen Adres'i seçin. -Değer seçeneğini seçin ve herhangi bir 12 karakterlik hexadecimal değeri girin ve Tamam'ı tıklayın. Herhangi bir rastgele 12 karakterlik sayı yazamayacak kadar üşengeçseniz, bir tane oluşturmak için bu bağlantıyı kullanın: https://www.macvendorlookup.com/mac-address-generator Generate MACs! ‘e tıklayın ve rastgele MAC adreslerinden bir tanesini kopyalayın.
  14. ÇÖZÜM #1: Güvenlik duvarını ve anti-virüs programınızı devre dışı bırakın. Adım 1: “Çalıştır”ı başlatın. Adım 2: wf.msc yazıp “enter”a basın. Adım 3: Windows Güvenlik Duvarı Özellikleri ne tıklayıp “Güvenlik Duvarı Durumu”nu kapalı olarak ayarlayın Adım 4: Etki Alanı Profili , Özel Profil , Ortak Profil için de aynı adımları izleyip hepsini kapalı durumuna getirin. -Sorun hala devam ediyorsa lütfen Yönlendirici Güvenlik Duvarınızın kapalı olduğundan emin olun. ÇÖZÜM #2: Adım 1: sro_client.exe’ ye sağ tıklayın. Adım 2: En alttaki seçenekte “Özellikler” kısmını açın. Adım 3: “Uyumluluk” bölümüne gelin. Adım 4: Uyunluluk modundan “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu” nu seçin. Adım 5: Windows 7’ yi seçin ve onaylayın.
  15. NASIL DÜZELTİLİR? #1: 1.ADIM: “ÇALIŞTIRI” AÇIN (Start + R) 2.ADIM: Bu komutu yazın ve onaylayın : SystemPropertiesPerformance 3.ADIM: “Veri Yürütme Engellemesine” Tıklayın (1) 4.ADIM: 2. Seçeneği seçin Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç(2) 5.ADIM: Electus klasörünü bulun ve “EKLE” kısmından Silkroad Online Launcher / sro_client.exe yi ekleyin. EĞER DEP KISMI BİLGİSAYARINIZDA BÖYLE GÖRÜNÜYORSA; Lütfen bu adımları takip edin: 1.ADIM: Başlat menüsünden “CMD” yazın ve komut penceresini bulun 2.ADIM: Komut penceresine sağ tıklayıp mutlaka bu şekilde açın : YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR 3.ADIM: Bu komudu kopyalayıp içine yapıştırın bcdedit.exe /set {current}nx AlwaysOn ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer hala DEP ayarlarında 2. Seçenek kapalı olarak duruyorsa bir önceki kod yerine bunu yazın: bcdedit.exe /set {current}nx OptIn ve bilgisayarınızı tekrar başlatın. Eğer bazı sebeplerden ötürü hala problem yaşıyorsanız satırdaki kod’u deneyin: bcdedit.exe /set {current}nx OptIn ve bilgisayarınızı tekrar başlatın. NOT: GENELLİKLE SON YAZDIĞIMIZ KOD BİLGİSAYARLARINIZDA ÇALIŞMAKTADIR LÜTFEN bcdedit.exe /set {current}nx OptIn KISMINI KULLANARAK DENEYİN ÇÖZÜM #2: Adım 1: sro_client.exe’ye sağ tıklayın Adım 2: Özellikleri açın Adım 3: Uyumluluk modu sekmesine tıklayın Adım 4: Bu programın çalışacağı uyumluluk modunu seçin Adım 5: Windows 7 seçin ve onaylayın SAKIN YAPMAYIN!: Electus başlatıcıyı ve sro_client’ın ikisini birden windows 7 uyumluluk moduna sakın getirmeyin. Bu hareketi yapmak Electus istemcisinin donmasına ve asla açılmamasına neden olabilir. ÇÖZÜM #3: - Ekran/Grafik kartınızın ve windows sürümünüzün güncel olduğundan emin olun ve lütfen tekrar deneyin. ÇÖZÜM #4: Adım 1: Çalıştırı açın ( Başlat + R) Adım 2: appwiz.cpl yazıp onaylayın. Adım 3 : Nvidia vision / geforce experience silin.